Nodokļa atvieglojumi

Saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, Tev ir tiesības saņemt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli no summas, ko esi iemaksājis savā pensiju 3. līmenī un kas nepārsniedz 10% no Tavas kalendārā gada bruto darba samaksas.

Piemēram, Ja Tava bruto (pirms nodokļu nomaksas) darba alga ir 400 EUR mēnesī/4800 EUR gadā, tad maksimālā summa, kuru vari iemaksāt pensiju 3. līmenī ir 40 EUR mēnesī/480 EUR gadā, no kuras būs iespēja saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu. Ja arī Tavs darba devējs veic iemaksas Tavā privātajā pensijas uzkrājumā, nodokļu atmaksai aprēķinātā summa būs mazāka.

Pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli Tu saņemsi, ja būsi iesniedzis Valsts ieņēmumu dienestā gada ienākumu deklarāciju, atspoguļojot pensiju 3. līmenī veiktās iemaksas. Pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli var saņemt arī, ja iemaksas bija apmaksājis Tavs laulātais. Par iemaksām, ko Tavā pensiju 3. līmenī ir veicis nevis Tavs laulātais, bet kāda cita persona (fiziska vai juridiska), Tu nodokļu atvieglojumus nesaņemsi.

Pensiju fonds līdz 1. februārim elektroniski nosūta Valsts ieņēmumu dienestam (VID) informāciju par Tavām veiktajām iemaksām pensiju 3. līmenī iepriekšējā gadā, tādēļ nav nepieciešams iesniegt VID maksājumus apliecinošus dokumentus.

Gada ienākumu deklarāciju par iemaksām pensiju 3. līmenī VID var iesniegt par pēdējiem 3 gadiem.


Partneri